3 miejsce Polski

1024 768 Moja Hellada

Rozmawiałem dziś rano z kumplem z Rodos o sytuacji na wyspie po decyzji  rządów Holandii i Wielkiej Brytanii o obowiązkowej kwarantannie po wielkich greckich wakacjach. W sumie dla kilku wysp sezon się zakończył . Tradycyjnie turystów z tych krajów było najwięcej. Zamykają się hotele, a za nimi restauracje, sklepy i cała okoliczna infrastruktura. Nic już nie uratuje i tak tragicznej sytuacji. Czytając raporty z greckich lotnisk w pierwszych ośmiu miesiącach 2020 ruch spadł o 70 %, a tylko w  sierpniu o 58 %.

Znalazłem zaskakujące dane dotyczące rynku polskiego, które podniosły mnie mocno na duchu. Polka zajęła w sierpniu 3 miejsce pod względem przylotów: wylądowało w sumie 1280 lotów, a na pokładach samolotów przewieziono w sumie 169338 pasażerów. Na pierwszym znalazła się wielka Brytania, a na drugim Niemcy.

Ten doskonały wynik jest głośno komentowany przez branżę turystyczną w Grecji. Dookoła słyszę słowa uznania, wdzięczności za zaufanie, podziwu za chęć podróżowania. Ogromne wsparcie Polaków dla greckiej turystyki w tym ciężkim sezonie z pewnością przejdzie do historii.

PS. Zdjęcie pochodzi z nowej hali odlotów lotniska w Salonikach, która została wybudowana w ekspresowym tempie i otwarta na początku sierpnia.

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published.