Kalos orisate, czyli witajcie, w Mojej Helladzie!

Wielkie dzięki za wirtualne odwiedziny Grecji.

Nazywam się Marcin Pietrzyk. Jestem dyplomowanym przewodnikiem polskojęzycznym po Grecji. Skończyłem państwową Szkolę Przewodników w Salonikach. Od ponad dwudziestu lat mieszkam w Salonikach. Co roku pokonuję tysiące kilometrów po drogach, morzach tego fascynującego kraju. Pokazuję turystom z Polski różne jego zakątki, zasypuję ich opowieściami.

Co ja tutaj robię? Chcę pisać o Grecji! Dlaczego? Przez lata pracy udało mi się zarazić greckim bakcylem wielu moich gości. Stąd pomysł na blog, aby poszerzyć grono grekomaniaków. A nuż ktoś odkryje coś nowego, a nuż ktoś znajdzie natchnienie do odwiedzenia tego pięknego kraju. Grecja fascynuje, wzbudza zachwyt, nostalgię. Jak się tutaj przyjedzie to potem trudno o niej nie myśleć, a jeszcze trudniej zapomnieć. Grecja wyzwala w człowieku najpiękniejsze emocje!

Zapraszam do wędrówki po wyspach, kontynencie, górach, historii, starożytnych świątyniach, cerkwiach, klasztorach, starych i nowych zwyczajach, filozofii, religii, muzyce, przyrodzie, kuchni, plażach. Zapewniam, że będzie słonecznie, błękitnie, smacznie i widokowo fantastycznie.