Darmowe zwiedzanie Verginy i Muzeum Archeologicznego w Salonikach po polsku

1024 768 Moja Hellada

 

Darmowe zwiedzanie Muzeum w Verginie i Muzeum Archeologicznego w Salonikach  z polskojęzycznym przewodnikiem!

Chcesz poznać jedno z najbardziej fascynujących muzeów w Grecji? Chcesz przeżyć bliskie spotkanie z historią starożytnej Macedonii? Chcesz dowiedzieć się o miejscu pochówku Filipa II, ojca Aleksandra Wielkiego? Chcesz zobaczyć jedno z najcenniejszych odkryć archeologicznych ostatnich dziesięcioleci? Chcesz zrozumieć gdzie biło serce Macedonii? W takim razie zapraszam do Muzeum Grobowców Królów Macedonii w Verginie. 

Związek Przewodników Salonik i Północnej Grecji w ramach obchodów światowego Dnia Przewodnika zaprasza do wspólnego zwiedzania. Spotykamy się w  niedzielę, 2 lutego 2020 roku. Tego dnia wstęp jest wolny, a przewodnicy oprowadzają bezpłatnie.

Zapraszamy również na darmowe zwiedzanie po polsku Muzeum Archeologicznego w Salonikach. Niepowtarzalna okazja poznania historii miasta, ciekawa podróż w czasie. Wśród zachwycających i cennych eksponatów będzie można zobaczyć największą na świecie kolekcję złotych wieńców. Wstęp do muzeum i oprowadzania bez żadnych opłat.

Dojazd  do Verginy na własną rękę. Wszyscy chętni są proszeni o zgłoszenie się telefonicznie pod numerem 6972407093, od poniedziałku do piątku, w godzinach 18.00-19.00 lub mailem na adres przewodnikpogrecji@gmail.com.  Liczba miejsc na obydwa zwiedzania jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Z racji, że dojazd do Werginy środkami komunikacji publicznej jest wręcz niemożliwy fajnie byłoby zorganizować się między sobą. Wszystkich, którzy przyjadą własnym autem i mają wolne miejsca chętnie skontaktuję z osobami  nie mającymi możliwości dojazdu.

Stella

 

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published.